Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7118ARDZ-2.5-R7
ADP7118ARDZ-2.5-R7
ADP7118ARDZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
adp7118.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7118ARDZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.5V 200MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 140 µA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Soft Start, PSRR: 88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.42V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 320 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7118ARDZ-2.5-R7 ADP7118ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices adp7118.pdf LDO Voltage Regulators 20V, 200mA, Low Noise, CMOS LDO Linear Regulator
auf Bestellung 833 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP7118ARDZ-2.5-R7 ADP7118ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7118.pdf Description: IC REG LIN 2.5V 200MA 8-SOIC-EP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 140 µA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable, Soft Start
PSRR: 88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.42V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 320 µA
auf Bestellung 940 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
ADP7118ARDZ-2.5-R7 ADP7118ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7118.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1