Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP7142ACPZN1.8-R7
ADP7142ACPZN1.8-R7
ADP7142ACPZN1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP7142.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 200MA 6-LFCSP-UD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 140 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable, Soft Start
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 320 µA
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7142ACPZN1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 200MA 6-LFCSP-UD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 140 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Soft Start, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 320 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7142ACPZN1.8-R7 ADP7142ACPZN1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7142.pdf LDO Voltage Regulators 40V 200mA LDO 1.8Vo
auf Bestellung 2656 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP7142ACPZN1.8-R7 ADP7142ACPZN1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7142.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 200MA 6-LFCSP-UD
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 320 µA
Mindestbestellmenge: 4
ADP7142ACPZN1.8-R7 ADP7142ACPZN1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7142.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A Medical 6-Pin LFCSP EP T/R