Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7142ARDZ-1.8-R7
ADP7142ARDZ-1.8-R7
ADP7142ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
adp7142.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A Medical 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7142ARDZ-1.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 1.8V 200MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 140 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Soft Start, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 320 µA.
Weitere Produktangebote ADP7142ARDZ-1.8-R7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7142ARDZ-1.8-R7 ADP7142ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7142.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A Medical 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7142ARDZ-1.8-R7 ADP7142ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7142.pdf Description: IC REG LIN 1.8V 200MA 8-SOIC-EP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 140 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Current - Supply (Max): 320 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 320 µA
ADP7142ARDZ-1.8-R7 ADP7142ARDZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7142.pdf LDO Voltage Regulators 40V 200mA LDO 1.8Vo