Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7156ACPZ-2.8-R7
ADP7156ACPZ-2.8-R7
ADP7156ACPZ-2.8-R7 Analog Devices, Inc.
adp7156.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.8V 1.2A 10-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 1170 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7156ACPZ-2.8-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.8V 1.2A 10LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 12 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7156ACPZ-2.8-R7 ADP7156ACPZ-2.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7156.pdf LDO Regulator Pos 2.8V 1.2A 10-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 10500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Mindestbestellmenge: 23
ADP7156ACPZ-2.8-R7 ADP7156ACPZ-2.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7156.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 1.2A 10LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 12 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.2A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 12 mA
Produkt ist nicht verfügbar
ADP7156ACPZ-2.8-R7 ADP7156ACPZ-2.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7156.pdf LDO Voltage Regulators 3.3/5Vin 1.2A Ultra Low Noise LDO, Fixed