Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADP7156ARDZ-2.5-R7
ADP7156ARDZ-2.5-R7
ADP7156ARDZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
adp7156.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.5V 1.2A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7156ARDZ-2.5-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.2A 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 12 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7156ARDZ-2.5-R7 ADP7156ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7156.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.2A 8SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 12 mA
auf Bestellung 931 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ADP7156ARDZ-2.5-R7 ADP7156ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7156.pdf LDO Voltage Regulators 3.3/5Vin 1.2A Ultra Low Noise LDO, Fixed
auf Bestellung 698 Stücke:
ADP7156ARDZ-2.5-R7 ADP7156ARDZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7156.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 1.2A 8-Pin SOIC N EP T/R
auf Bestellung 3 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.2A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 12 mA