Produkte > ANALOG DEVICES INC. > ADP7158ACPZ-1.8-R7
ADP7158ACPZ-1.8-R7
ADP7158ACPZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
ADP7158.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 2A 10LFCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 50dB (1kHz ~ 1MHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 14 mA
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7158ACPZ-1.8-R7 Analog Devices Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 2A 10LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB ~ 50dB (1kHz ~ 1MHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 14 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7158ACPZ-1.8-R7 ADP7158ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. adp7158.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 2A 10-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 163 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
auf Bestellung 163 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
ADP7158ACPZ-1.8-R7 ADP7158ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7158.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 2A 10LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 14 mA
auf Bestellung 1738 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
ADP7158ACPZ-1.8-R7 ADP7158ACPZ-1.8-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7158-1503618.pdf LDO Voltage Regulators 3.3/5Vin 2A Ultra Low Noise LDO, Fixed