Produkte > ANALOG DEVICES > ADP7158ACPZ-2.5-R7
ADP7158ACPZ-2.5-R7
ADP7158ACPZ-2.5-R7 Analog Devices
ADP7158-1503618.pdf
Hersteller: Analog Devices
LDO Voltage Regulators 3.3/5Vin 2A Ultra Low Noise LDO, Fixed
auf Bestellung 1577 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADP7158ACPZ-2.5-R7 Analog Devices
Description: IC REG LINEAR 2.5V 2A 10LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 14 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADP7158ACPZ-2.5-R7 ADP7158ACPZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. ADP7158.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 2A 10LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 14 mA
auf Bestellung 341 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADP7158ACPZ-2.5-R7 Hersteller : Analog Devices ADP7158.pdf REG LINEAR 2.5V 2A 10LFCSP Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 14 mA