ADPL13602BATE+
ADPL13602BATE+ Analog Devices / Maxim Integrated
adpl13602-3595040.pdf
Hersteller: Analog Devices / Maxim Integrated
Switching Voltage Regulators 36V - 2A Buck, mid-market
auf Bestellung 1323 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADPL13602BATE+ Analog Devices / Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK ADJ 2.4A 16TQFN, Packaging: Tube, Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2.4A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 400kHz ~ 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-TQFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 32.4V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADPL13602BATE+ ADPL13602BATE+ Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated adpl13602.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 2.4A 16TQFN
Packaging: Tube
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2.4A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 400kHz ~ 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-TQFN (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 32.4V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
auf Bestellung 12279 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ADPL13602BATE+ Hersteller : Analog Devices, Inc. adpl13602.pdf Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 32.4V 2.4A 16-Pin TQFN EP
auf Bestellung 253 Stücke:
Mindestbestellmenge: 70
auf Bestellung 253 Stücke:
Mindestbestellmenge: 70