Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADPL44002ACPZN-R7
ADPL44002ACPZN-R7
ADPL44002ACPZN-R7 Analog Devices, Inc.
datasheet.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 1.2V to 39V 0.2A 6-Pin LFCSP EP
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADPL44002ACPZN-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 300MA 6LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 170 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2), Voltage - Output (Max): 39.55V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 78dB ~ 40dB (10kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 380 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADPL44002ACPZN-R7 ADPL44002ACPZN-R7 Hersteller : Analog Devices Inc. adpl44002.pdf Description: IC REG LIN POS ADJ 300MA 6LFCSP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 170 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-LFCSP-UD (2x2)
Voltage - Output (Max): 39.55V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 78dB ~ 40dB (10kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 380 µA
auf Bestellung 1366 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
ADPL44002ACPZN-R7 ADPL44002ACPZN-R7 Hersteller : Analog Devices adpl44002.pdf LDO Voltage Regulators 40V 200mA LDO adjVo
Mindestbestellmenge: 2
ADPL44002ACPZN-R7 ADPL44002ACPZN-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. datasheet.pdf LDO Regulator Pos 1.2V to 39V 0.2A 6-Pin LFCSP EP
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 39.55V
Control Features: Enable