Produkte > SANAN SEMICONDUCTOR > ADS065J040G3-ASATH
ADS065J040G3-ASATH
ADS065J040G3-ASATH Sanan Semiconductor
SananSemiconductorADS065J040G3Datasheet.pdf
Hersteller: Sanan Semiconductor
SiC Schottky Diodes 650V 40A, TO247-3L, Auto Grade
auf Bestellung 46 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADS065J040G3-ASATH Sanan Semiconductor
Description: DIODE 650V-40A TO247-3L, COMMON, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 51A, Supplier Device Package: TO-247-3L, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 650 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADS065J040G3-ASATH ADS065J040G3-ASATH Hersteller : Luminus Devices Inc. SananSemiconductorADS065J040G3Datasheet.pdf Description: DIODE 650V-40A TO247-3L, COMMON
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 51A
Supplier Device Package: TO-247-3L
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 650 V