Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > ADS1118IDGSR
ADS1118IDGSR
ADS1118IDGSR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fads1118
Hersteller: Texas Instruments
4-Channel Single ADC Delta-Sigma 860sps 16-bit Serial 10-Pin VSSOP T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADS1118IDGSR Texas Instruments
Description: IC ADC 16BIT 10-VSSOP, Features: PGA, Temperature Sensor, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Configuration: MUX-PGA-ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply, Analog: 2V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2V ~ 5.5V, Sampling Rate (Per Second): 860, Input Type: Differential, Single Ended, Number of Inputs: 2, 4, Supplier Device Package: 10-VSSOP, Architecture: Sigma-Delta, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADS1118IDGSR ADS1118IDGSR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fads1118 Description: IC ADC 16BIT 10-VSSOP
Features: PGA, Temperature Sensor
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 16
Configuration: MUX-PGA-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply, Analog: 2V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2V ~ 5.5V
Sampling Rate (Per Second): 860
Input Type: Differential, Single Ended
Number of Inputs: 2, 4
Supplier Device Package: 10-VSSOP
Architecture: Sigma-Delta
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
ADS1118IDGSR ADS1118IDGSR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fads1118 4-Channel Single ADC Delta-Sigma 860sps 16-bit Serial 10-Pin VSSOP T/R
Mindestbestellmenge: 19
Mindestbestellmenge: 19
ADS1118IDGSR ADS1118IDGSR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fads1118 Analog to Digital Converters - ADC 16B ADC w/Integrated MUX A 595-ADS1118ID A 595-ADS1118IDGST
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 16
Configuration: MUX-PGA-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: Internal
Number of Inputs: 2, 4
Architecture: Sigma-Delta
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
Mindestbestellmenge: 3
ADS1118IDGSR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fads1118 Category: A/D converters - integrated circuits
Description: IC: A/D converter; Ch: 4; 860sps; VSSOP10
Type of integrated circuit: A/D converter
Number of channels: 4
Sampling speed: 860sps
Case: VSSOP10
Mounting: SMD
Interface: SPI
Operating temperature: -40...125°C
Kind of input: differential; single-ended
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ADS1118IDGSR ADS1118IDGSR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fads1118 ADC 16BIT SPI 860SPS 10MSOP Група товару: АЦП та ЦАП, цифрові потенціометри Од. вим: шт