Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > ADS1118QDGSRQ1
ADS1118QDGSRQ1
ADS1118QDGSRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fads1118-q1
Hersteller: Texas Instruments
4-Channel Single ADC Delta-Sigma 860sps 16-bit Serial Automotive 10-Pin VSSOP T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADS1118QDGSRQ1 Texas Instruments
Description: IC ADC 16BIT 10-VSSOP, Features: PGA, Temperature Sensor, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Configuration: MUX-PGA-ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply, Analog: 2V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2V ~ 5.5V, Sampling Rate (Per Second): 860, Input Type: Differential, Single Ended, Number of Inputs: 2, 4, Supplier Device Package: 10-VSSOP, Architecture: Sigma-Delta, Grade: Automotive, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADS1118QDGSRQ1 ADS1118QDGSRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fads1118-q1 Description: IC ADC 16BIT 10-VSSOP
Features: PGA, Temperature Sensor
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 16
Configuration: MUX-PGA-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply, Analog: 2V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2V ~ 5.5V
Sampling Rate (Per Second): 860
Input Type: Differential, Single Ended
Number of Inputs: 2, 4
Supplier Device Package: 10-VSSOP
Architecture: Sigma-Delta
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
ADS1118QDGSRQ1 ADS1118QDGSRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fads1118-q1 Analog to Digital Converters - ADC Ult. sml 16 bit ADC w 4Input Mux AUTO
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 16
Configuration: MUX-PGA-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: Internal
Number of Inputs: 2, 4
Architecture: Sigma-Delta
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 2
ADS1118QDGSRQ1 Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fads1118-q1 Category: A/D converters - integrated circuits
Description: IC: A/D converter; Ch: 4; 860sps; VSSOP10
Type of integrated circuit: A/D converter
Number of channels: 4
Sampling speed: 860sps
Case: VSSOP10
Mounting: SMD
Interface: SPI
Operating temperature: -40...125°C
Kind of input: differential; single-ended
ADS1118QDGSRQ1 ADS1118QDGSRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Fads1118-q1 4-Channel Single ADC Delta-Sigma 860sps 16-bit Serial Automotive 10-Pin VSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar