Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADV7125WBCPZ170-RL
ADV7125WBCPZ170-RL
ADV7125WBCPZ170-RL Analog Devices, Inc.
235429711956541adv7125.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 3-CH Segment 8-bit Automotive AEC-Q100 48-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADV7125WBCPZ170-RL Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 8BIT A-OUT 48LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 8, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 3V ~ 3.6V, 5V, Voltage - Supply, Digital: 3V ~ 3.6V, 5V, Supplier Device Package: 48-LFCSP-VQ (7x7), Architecture: Current Source, Number of D/A Converters: 3, INL/DNL (LSB): ±0.5, ±0.25, Differential Output: Yes, Grade: Automotive, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ADV7125WBCPZ170-RL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, CSP
Output Type: Current - Unbuffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 8
Data Interface: Parallel
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 3V ~ 3.6V, 5V
Voltage - Supply, Digital: 3V ~ 3.6V, 5V
Supplier Device Package: 48-LFCSP-VQ (7x7)
Architecture: Current Source
Number of D/A Converters: 3
INL/DNL (LSB): ±0.5, ±0.25
Differential Output: Yes
Grade: Automotive
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ADV7125WBCPZ170-RL Hersteller : Analog Devices ADV7125-243883.pdf Digital to Analog Converters - DAC 5V Triple Video DAC, 170MHz