ADY30005
ADY30005 Panasonic Industrial Devices
mech_eng_dy.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1FormA, 1FormB, 5VDC Plastic Seal,125ohm
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADY30005 Panasonic Industrial Devices
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 5VDC; PCB; 200mW, Operating temperature: -40...70°C, Contacts configuration: SPST-NO + SPST-NC, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Leads: for PCB, Relay variant: miniature; power, Operate time: 10ms, Terminal pitch: 10.16mm, Body dimensions: 20x15x10mm, Coil current: 40mA, Coil power consumption: 200mW, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact resistance: 30Ω, Coil resistance: 125Ω, Electrical life: 100000 cycles, Mechanical durability: 50000000 cycles, Contact material: AgSnO2 Au.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADY30005 ADY30005 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_dy.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 5V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 40 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.5 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 8 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2000VA, 1000W
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ADY30005 ADY30005 Hersteller : PANASONIC 3962522.pdf Description: PANASONIC - ADY30005 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 5 VDC, 8 A, DY(ADY) Series, Durchsteckmontage
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 125ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DY(ADY) Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 5VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 50 Stücke:
ADY30005 Hersteller : PANASONIC mech_eng_dy.pdf Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 5VDC; PCB; 200mW
Operating temperature: -40...70°C
Contacts configuration: SPST-NO + SPST-NC
Type of relay: electromagnetic
Mounting: PCB
Leads: for PCB
Relay variant: miniature; power
Operate time: 10ms
Terminal pitch: 10.16mm
Body dimensions: 20x15x10mm
Coil current: 40mA
Coil power consumption: 200mW
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 30V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact resistance: 30Ω
Coil resistance: 125Ω