Produkte > KYOCERA AVX > AEA0810221M025R
AEA0810221M025R
AEA0810221M025R Kyocera AVX
kyocera-avx-aea-series.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25V 220uF 0810 20%
auf Bestellung 3941 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEA0810221M025R Kyocera AVX
Description: ALUMINUM CAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 170 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AEA0810221M025R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEA0810221M025R AEA0810221M025R Hersteller : KYOCERA AVX Components kyocera-avx-aluminum-capacitors.pdf Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 10.5mm) SMD 600mA 5000h 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 170 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 170 mOhms