Produkte > KYOCERA AVX > AEH1012221M050R
AEH1012221M050R
AEH1012221M050R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aeh-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEH1012221M050R KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEH1012221M050R AEH1012221M050R Hersteller : KYOCERA AVX kyocera-avx-aeh-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 220uF 2000Hours 20%
auf Bestellung 619 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
AEH1012221M050R AEH1012221M050R Hersteller : KYOCERA AVX kyocera-avx-aeh-series.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 1940 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
Mindestbestellmenge: 1500
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 220uF; 50VDC; Ø10x12.5mm; ±20%; AEH
Type of capacitor: electrolytic
Height: 12.5mm
Capacitance: 220µF
Operating voltage: 50V DC
Operating current: 0.35A
Mounting: SMD
Manufacturer series: AEH
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x12.5mm
Operating temperature: -55...125°C
Diameter: 10mm
Roll diameter max.: 380mm