Produkte > KYOCERA AVX > AEK1010470M100R
AEK1010470M100R
AEK1010470M100R Kyocera AVX
kyocera-avx-aek-series.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100V 47uF 2000Hours ESR=1.6Ohms 20%
auf Bestellung 2813 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEK1010470M100R Kyocera AVX
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.6Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 287.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 575 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AEK1010470M100R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEK1010470M100R AEK1010470M100R Hersteller : KYOCERA AVX Components kyoceraavxaekseries.pdf Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (10 X 10.5mm) SMD 1.6 Ohm 0.575A 2000h 105°C T/R
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 91 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
AEK1010470M100R AEK1010470M100R Hersteller : KYOCERA AVX kyocera-avx-aek-series.pdf Description: CAP ALUM 100V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.6Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 287.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 575 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 100 V