AEP18024
AEP18024 Panasonic Electric Works
398
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY SPST 80A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Stud
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 188 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Hermetically
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 80 A
Switching Voltage: 277VAC, 400VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.92 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 50 ms
Release Time: 30 ms
Load - Max Switching: 22160VA
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEP18024 Panasonic Electric Works
Description: RELAY SPST 80A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Termination Style: Stud, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 188 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Hermetically, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 80 A, Switching Voltage: 277VAC, 400VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.92 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 50 ms, Release Time: 30 ms, Load - Max Switching: 22160VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEP18024 AEP18024 Hersteller : Panasonic Industrial Devices 398 Industrial Relays 1 Form A 80A 24VDC Sealed, 4.5W