Produkte > FESTO CORPORATION > AEVC-20-5-I-P
AEVC-20-5-I-P
AEVC-20-5-I-P Festo Corporation
188131
Hersteller: Festo Corporation
Description: SHORT-STROKE CYLINDER
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Features: ISO Standardized
Operating Pressure: 21.8 ~ 145 PSI (1.5 ~ 10 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Stroke Length: 0.197" (5.00mm)
Connection Method: M5
Operation: Single Acting
Construction: Compact Cylinder
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEVC-20-5-I-P Festo Corporation
Description: SHORT-STROKE CYLINDER, Packaging: Bulk, Part Status: Active, Features: ISO Standardized, Operating Pressure: 21.8 ~ 145 PSI (1.5 ~ 10 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Stroke Length: 0.197" (5.00mm), Connection Method: M5, Operation: Single Acting, Construction: Compact Cylinder.
Weitere Produktangebote AEVC-20-5-I-P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEVC-20-5-I-P AEVC-20-5-I-P Hersteller : FESTO DKI3WebDataSheet.asp?part=188131 Description: FESTO - AEVC-20-5-I-P - ZYLINDER EINFACHWIRKEND 20MM 10BAR 5MM