AFC225M50B12T-F
AFC225M50B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AFC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 90.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 5 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 22.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 30 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFC225M50B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 90.5Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 5 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 22.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 30 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFC225M50B12T-F AFC225M50B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFC.pdf Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 5 Ohms
auf Bestellung 3990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
AFC225M50B12T-F AFC225M50B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AFC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 2.2uF 50V 20% AEC-Q200