AFK106M63D16T-F
AFK106M63D16T-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 1.5 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 80 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK106M63D16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 1.5 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 80 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK106M63D16T-F AFK106M63D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63V 10uF 6.3X5.8 AEC-Q200
auf Bestellung 2435 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
AFK106M63D16T-F AFK106M63D16T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AFK-3081631.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63V 10uF 6.3X5.8 AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 2
AFK106M63D16T-F AFK106M63D16T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63V 10uF 6.3X5.8 AEC-Q200
AFK106M63D16T-F AFK106M63D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 1.5 Ohms