AFK107M35X16T-F
AFK107M35X16T-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 5400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK107M35X16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 340mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm), Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK107M35X16T-F AFK107M35X16T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 35V 20% AEC-Q200
auf Bestellung 925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
AFK107M35X16T-F AFK107M35X16T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 35V 20% AEC-Q200
auf Bestellung 3472 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
AFK107M35X16T-F AFK107M35X16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 340 mOhms
Mindestbestellmenge: 9
AFK107M35X16T-F Hersteller : Knowles Corporation AFK.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; SMD; 100uF; 35VDC; 7.8x7.7x7.7mm
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 35V DC
Mounting: SMD
Tolerance: ±20%
ESR value: 340mΩ
Diameter: 6.3mm
Height: 7.8mm
Body dimensions: 7.8x7.7x7.7mm
Impedance: 0.34Ω
Operating current: 0.28A
Service life: 2000h
Operating temperature: -55...105°C