Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > AFK158M16H32T-F
AFK158M16H32T-F
AFK158M16H32T-F Cornell Dubilier - CDE
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1500uF 16V 20% AEC-Q200
auf Bestellung 140 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK158M16H32T-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 825 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK158M16H32T-F AFK158M16H32T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1500uF 16V 20% AEC-Q200
auf Bestellung 137 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AFK158M16H32T-F AFK158M16H32T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 825 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
auf Bestellung 177 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 60 mOhms