AFK226M16B12T-F
AFK226M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.35Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.217" W (4.30mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 1.35 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 67.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK226M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.35Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.217" W (4.30mm x 5.50mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 1.35 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 67.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK226M16B12T-F AFK226M16B12T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 22uF 4X5.8 AEC-Q200
auf Bestellung 2428 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AFK226M16B12T-F AFK226M16B12T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 22uF 4X5.8 AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 3
AFK226M16B12T-F AFK226M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 22uF 4X5.8 AEC-Q200
AFK226M16B12T-F AFK226M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 1.35 Ohms