AFK475M50B12T-F
AFK475M50B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.9Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.217" W (4.30mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 2.9 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK475M50B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.9Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.217" W (4.30mm x 5.50mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 2.9 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK475M50B12T-F AFK475M50B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 4.7uF 4X5.8 AEC-Q200
auf Bestellung 2775 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AFK475M50B12T-F AFK475M50B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 2.9 Ohms
Mindestbestellmenge: 15
AFK475M50B12T-F AFK475M50B12T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AFK-3081631.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 4.7uF 4X5.8 AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 3
AFK475M50B12T-F AFK475M50B12T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 4.7uF 4X5.8 AEC-Q200