Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > AFT09MP055NR1
AFT09MP055NR1
AFT09MP055NR1 NXP Semiconductors
18706021018464aft09mp055n.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans RF MOSFET N-CH 40V 5-Pin TO-270 W T/R
auf Bestellung 534 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFT09MP055NR1 NXP Semiconductors
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; RF; 625W; TO270WB-4; Pout: 57W; SMT, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Kind of transistor: RF, Power dissipation: 625W, Case: TO270WB-4, Kind of package: reel; tape, Frequency: 870MHz, Kind of channel: enhancement, Output power: 57W, Electrical mounting: SMT, Open-loop gain: 17.5dB, Efficiency: 69%.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFT09MP055NR1 Hersteller : NXP Semiconductors AFT09MP055N.pdf Description: RF MOSFET LDMOS 12.5V TO270-4
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-270AB
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 764MHz ~ 941MHz
Configuration: 2 N-Channel
Power - Output: 57W
Gain: 15.7dB
Technology: LDMOS (Dual)
Supplier Device Package: TO-270 WB-4
Voltage - Rated: 40 V
Voltage - Test: 12.5 V
Current - Test: 550 mA
auf Bestellung 351 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
AFT09MP055NR1 AFT09MP055NR1 Hersteller : NXP Semiconductors 18706021018464aft09mp055n.pdf Trans RF MOSFET N-CH 40V 5-Pin TO-270 W T/R
Produkt ist nicht verfügbar
AFT09MP055NR1 AFT09MP055NR1 Hersteller : NXP USA Inc. AFT09MP055N.pdf Description: RF MOSFET LDMOS 12.5V TO270-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-270AB
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 870MHz
Power - Output: 1W
Gain: 15.7dB
Technology: LDMOS
Voltage - Rated: 40 V
Voltage - Test: 12.5 V
Current - Test: 550 mA
Produkt ist nicht verfügbar
AFT09MP055NR1 AFT09MP055NR1 Hersteller : NXP Semiconductors AFT09MP055N-3138015.pdf RF MOSFET Transistors MV9 55W 12.5V TO270WB4
AFT09MP055NR1 Hersteller : NXP AFT09MP055N.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; RF; 625W; TO270WB-4; Pout: 57W; SMT
Kind of transistor: RF
Power dissipation: 625W
Case: TO270WB-4
Kind of package: reel; tape
Frequency: 870MHz
Kind of channel: enhancement
Output power: 57W
Electrical mounting: SMT
Open-loop gain: 17.5dB
Efficiency: 69%