AGN200A12
AGN200A12 Panasonic Industrial Devices
Panasonic_GN_Datasheet.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 1A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGN200A12 Panasonic Industrial Devices
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; AGN, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC, Manufacturer series: AGN, Mounting: SMT, Body dimensions: 10.6x5.7x9mm, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, Coil resistance: 1028Ω, Contact material: AgPd/Au 0,2μm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 50000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 11.7mA, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Coil voltage min.: 9V DC, Relay variant: signal; subminiature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGN200A12 AGN200A12 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_gn.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 125VA, 110W
auf Bestellung 5160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
AGN200A12 AGN200A12 Hersteller : PANASONIC AGN2004H.PDF Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; AGN
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC
Manufacturer series: AGN
Mounting: SMT
Body dimensions: 10.6x5.7x9mm
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
Coil resistance: 1028Ω
Contact material: AgPd/Au 0,2μm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 50000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 11.7mA
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Coil voltage min.: 9V DC
Relay variant: signal; subminiature
auf Bestellung 26 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
AGN200A12 AGN200A12 Hersteller : PANASONIC mech_eng_gn.pdf?f_cd=302242 Description: PANASONIC - AGN200A12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 1 A, GN Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Palladium
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: GN Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC