Produkte > PANASONIC > AGQ200A12
AGQ200A12
AGQ200A12 Panasonic
mech_eng_gq.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 12VDC 2A DPDT(10.6x8.4x5.4)mm SMD
auf Bestellung 525 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 111
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ200A12 Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; AGQ, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC, Manufacturer series: AGQ, Mounting: PCB, Body dimensions: 10.6x7.2x5.4mm, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, Coil resistance: 1028Ω, Contact material: AgPd/Au 0,2μm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 50000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 11.7mA, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Coil voltage min.: 9V DC, Relay variant: signal; subminiature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ200A12 AGQ200A12 Hersteller : Panasonic mech_eng_gq.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(10.6x8.4x5.4)mm SMD
auf Bestellung 525 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 111
auf Bestellung 14150 Stücke:
Mindestbestellmenge: 57
AGQ200A12 AGQ200A12 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_gq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 37.5VA, 60W
auf Bestellung 2929 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
AGQ200A12 AGQ200A12 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_GQ Datasheet.pdf Low Signal Relays - PCB 1A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
auf Bestellung 726 Stücke:
auf Bestellung 143 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; AGQ
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 2A
Switched voltage: max. 110V DC; max. 125V AC
Manufacturer series: AGQ
Mounting: PCB
Body dimensions: 10.6x7.2x5.4mm
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
Coil resistance: 1028Ω
Contact material: AgPd/Au 0,2μm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 50000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 11.7mA
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Coil voltage min.: 9V DC
Relay variant: signal; subminiature
auf Bestellung 3 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
AGQ200A12 AGQ200A12 Hersteller : PANASONIC mech_eng_gq.pdf?f_cd=302252 Description: PANASONIC - AGQ200A12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, GQ Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Palladium
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: GQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC