Produkte > PANASONIC > AGQ200A12Z
AGQ200A12Z
AGQ200A12Z Panasonic
mech_eng_gq.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 12VDC 2A DPDT( (10.6mm 8.4mm 5.4mm)) SMD
auf Bestellung 16200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ200A12Z Panasonic
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 11.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 37.5VA, 60W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ200A12Z AGQ200A12Z Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_gq.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 37.5VA, 60W
auf Bestellung 17100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 7
AGQ200A12Z AGQ200A12Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_GQ Datasheet.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C, 12VDC 30VDC SMD 12V
AGQ200A12Z AGQ200A12Z Hersteller : Panasonic mech_eng_gq.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT( (10.6mm 8.4mm 5.4mm)) SMD
auf Bestellung 162 Stücke:
Mindestbestellmenge: 32