Produkte > PANASONIC > AGQ210A12Z
AGQ210A12Z
AGQ210A12Z Panasonic
mechenggq.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 12VDC 2A DPDT( (10.6mm 8.4mm 5.4mm)) SMD
auf Bestellung 1770 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ210A12Z Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; GQ, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: GQ, Relay variant: bistable; miniature; signal, Mounting: SMT, Coil resistance: 1.44kΩ, Operate time: 4ms, Body dimensions: 10.6x7.2x5.4mm, Coil power consumption: 100mW, Mechanical durability: 50000000 cycles, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 50000 cycles, Contact material: AgPd, Coil current: 8.3mA, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ210A12Z AGQ210A12Z Hersteller : Panasonic Electric Works AGQ_%28GQ%29_Relays.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 125VA, 110W
auf Bestellung 731 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AGQ210A12Z AGQ210A12Z Hersteller : PANASONIC mech_eng_gq.pdf?f_cd=302252 Description: PANASONIC - AGQ210A12Z - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, GQ Series, Oberflächenmontage, Bistabile Einzelspule
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Einzelspule
Kontaktmaterial: Silber-Palladium
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: GQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 737 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
AGQ210A12Z AGQ210A12Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices AGQ_%28GQ%29_Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C, 12VDC 30VDC SMD 12V
Produkt ist nicht verfügbar
AGQ210A12Z Hersteller : PANASONIC AGQ_%28GQ%29_Relays.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; GQ
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: GQ
Relay variant: bistable; miniature; signal
Mounting: SMT
Coil resistance: 1.44kΩ
Body dimensions: 10.6x7.2x5.4mm
Coil power consumption: 100mW
Mechanical durability: 50000000 cycles
Contact resistance: 100Ω
Electrical life: 50000 cycles
Contact material: AgPd
Coil current: 8.3mA
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...85°C