AGQ21TS12X
AGQ21TS12X Panasonic Industrial Devices
mech_eng_gqth.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 12V 100mW SMT STYPE 10.60x7.20x5.20mm
auf Bestellung 144 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ21TS12X Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 250VA, 220W.
Weitere Produktangebote AGQ21TS12X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ21TS12X AGQ21TS12X Hersteller : Panasonic mechenggqth.pdf Signal Relay 12VDC 2DC/2AAC DPDT(10.6x7.2x5.4)mm SMD
Produkt ist nicht verfügbar
AGQ21TS12X AGQ21TS12X Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_gqth.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 250VA, 220W
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active