AGQ260S24
AGQ260S24 Panasonic Industrial Devices
479_fileversion-2321202.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2 Form C High Sense Coil Voltage 24
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ260S24 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 125VA, 110W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ260S24 AGQ260S24 Hersteller : Panasonic Electric Works AGQ_%28GQ%29_Relays.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 125VA, 110W
auf Bestellung 1162 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AGQ260S24 AGQ260S24 Hersteller : PANASONIC mech_eng_gq.pdf?f_cd=302252 Description: PANASONIC - AGQ260S24 - Signalrelais, 24 V, DPDT, 1 A, Oberflächenmontage, DC
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Gull-Wing
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: DC
Kontaktmaterial: -
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 4.8kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: -
productTraceability: No
Spulenspannung: 24V
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 125V