AHN12012
AHN12012 Panasonic Electric Works
HN_%20Relays%20%28AHN%29_Obsolete.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 4000VA, 480W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHN12012 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 4000VA, 480W.
Weitere Produktangebote AHN12012
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AHN12012 AHN12012 Hersteller : Panasonic Industrial Devices HN_%20Relays%20%28AHN%29_Obsolete.pdf General Purpose Relays 1 Form C, 12VDC