AIB6F22-23PS Amphenol Industrial Operations
065-122_aib-aibc_series.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 8P SILV SLDR CUP
Features: Backshell, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 900VAC/ 700VDC, 1.25kVDC
Current Rating (Amps): 23A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-23
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AIB6F22-23PS Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 8P SILV SLDR CUP, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 900VAC/ 700VDC, 1.25kVDC, Current Rating (Amps): 23A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-23, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.