Produkte > INPAQ TECHNOLOGY CO., LTD > AIP0530GX-1R0MPBDG
AIP0530GX-1R0MPBDG
AIP0530GX-1R0MPBDG INPAQ Technology Co., Ltd
AIP0530GX_Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: POWER INDUCTOR 5.7X5.4X3 1.0UH 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 55MHz
Current - Saturation (Isat): 14A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 10.5 A
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AIP0530GX-1R0MPBDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: POWER INDUCTOR 5.7X5.4X3 1.0UH 2, Tolerance: ±20%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 55MHz, Current - Saturation (Isat): 14A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 10.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AIP0530GX-1R0MPBDG AIP0530GX-1R0MPBDG Hersteller : INPAQ Technology Co., Ltd AIP0530GX_Series.pdf Description: POWER INDUCTOR 5.7X5.4X3 1.0UH 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Material - Core: Alloy Powder
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 10.5 A