ALDP1F12
ALDP1F12 Panasonic Industrial Devices
Panasonic_Relay (LD-P Series) 100120.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 12V Class F Coil LD-P Relay Tube
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALDP1F12 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, cURuus, VDE, Load - Max Switching: 1385VA.
Weitere Produktangebote ALDP1F12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALDP1F12 ALDP1F12 Hersteller : PANASONIC mech_eng_ldp.pdf?f_cd=300242 Description: PANASONIC - ALDP1F12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 5 A, LD-P Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: LD-P Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
ALDP1F12 ALDP1F12 Hersteller : Panasonic mech_eng_ldp.pdf Power Relay 12VDC 3DC/5AAC SPST(20.2x6.9x14.9)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ALDP1F12 ALDP1F12 Hersteller : Panasonic Electric Works 286 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC