Produkte > PANASONIC > ALDP1F24
ALDP1F24
ALDP1F24 PANASONIC
286
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - ALDP1F24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 5 A, LD-P Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: LD-P Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALDP1F24 PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, cURuus, VDE, Load - Max Switching: 1385VA.
Weitere Produktangebote ALDP1F24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALDP1F24 ALDP1F24 Hersteller : Panasonic pgurl_4687673727631126.pdf Power Relay 24VDC 3DC/5AAC SPST-NO(20.5mm 7.2mm 15.3mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ALDP1F24 ALDP1F24 Hersteller : Panasonic Electric Works 286 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Load - Max Switching: 1385VA
ALDP1F24 ALDP1F24 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_Relay (LD-P Series) 100120.pdf General Purpose Relays 24V Class F Coil LD-P Relay Tube