Produkte > ALE > ALE15B12
ALE15B12
ALE_Series_Rev2006.pdf
Produktcode: 161966
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote ALE15B12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALE15B12 ALE15B12 Hersteller : Panasonic Electric Works ALE_Series_Rev2006.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 4432VA
Produkt ist nicht verfügbar
ALE15B12 ALE15B12 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_mech_eng_le.pdf General Purpose Relays 16A 12VDC SPST 400MW PCB W/NO TAB TERM