Produkte > Relais > ALE72F24
ALE72F24
mech_eng_le.pdf
Produktcode: 160167
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote ALE72F24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALE72F24 ALE72F24 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_le.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 25 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4432VA
Produkt ist nicht verfügbar
ALE72F24 ALE72F24 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_mech_eng_le.pdf General Purpose Relays 1 Form A, 24VDC Dust, 2.88Kohms