Produkte > PANASONIC > ALF1PF12
ALF1PF12
ALF1PF12 Panasonic
mech_eng_lf.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 25A SPST-NO(27.6x15.7x23.3)mm THT
auf Bestellung 14602 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 66
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALF1PF12 Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 5000VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALF1PF12 ALF1PF12 Hersteller : Panasonic mech_eng_lf.pdf Power Relay 12VDC 25A SPST-NO(27.6x15.7x23.3)mm THT
auf Bestellung 14602 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 66
Mindestbestellmenge: 50
ALF1PF12 ALF1PF12 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lf.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 5000VA
Mindestbestellmenge: 4
ALF1PF12 ALF1PF12 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lf.pdf General Purpose Relays PCB type 12VDC