Produkte > PANASONIC > ALFG1PF24
ALFG1PF24
ALFG1PF24 Panasonic
293_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 22A SPST-NO(30.1mm 15.7mm 23.3mm) THT
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALFG1PF24 Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 22A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 58.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 22 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 5500VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALFG1PF24 ALFG1PF24 Hersteller : Panasonic Industrial Devices 293 General Purpose Relays 24V 1 FORM A
auf Bestellung 769 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ALFG1PF24 ALFG1PF24 Hersteller : Panasonic Electric Works 293 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 22A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 58.6 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 22 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 5500VA
auf Bestellung 530 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
ALFG1PF24 ALFG1PF24 Hersteller : Panasonic 293_fileversion.pdf Power Relay 24VDC 22A SPST-NO(30.1mm 15.7mm 23.3mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ALFG1PF24 Hersteller : Panasonic 293 RELAY GEN PURPOSE SPST 22A 24V Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт