ALFG2PF12
ALFG2PF12 Panasonic Industrial Devices
293
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 FORM A 12VDC HIGH CAPACITY SMD
auf Bestellung 2438 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALFG2PF12 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 31A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 117 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 31 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 7750VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALFG2PF12 ALFG2PF12 Hersteller : Panasonic 293_fileversion.pdf Power Relay 12VDC 31A SPST-NO(30.1mm 15.7mm 23.3mm) THT
auf Bestellung 6867 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Mindestbestellmenge: 15
ALFG2PF12 ALFG2PF12 Hersteller : Panasonic Electric Works 293 Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 31A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 117 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 31 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 7750VA
auf Bestellung 655 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar