ALH155K401A072
ALH155K401A072 Cornell Dubilier Knowles
ALH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.1 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
auf Bestellung 342 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALH155K401A072 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.1 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALH155K401A072 ALH155K401A072 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor ALH.pdf Film Capacitors 1.5uF 400Vac 32x33x18mm LS=27.5
auf Bestellung 168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ALH155K401A072 ALH155K401A072 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ALH.pdf Film Capacitors 1.5uF 400Vac 32x33x18mm LS=27.5
auf Bestellung 168 Stücke:
ALH155K401A072 ALH155K401A072 Hersteller : CORNELL DUBILIER 3409340.pdf Description: CORNELL DUBILIER - ALH155K401A072 - CAP, AEC-Q200, 1.5UF, 400V, FILM, RADIAL