Produkte > KNOWLES CORPORATION > ALH156K401C084
ALH156K401C084
ALH156K401C084 Knowles Corporation
ALH.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; H: 35mm; 15uF; 400VAC; THT; ESR: 6.1mΩ
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 15µF
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 57.5x35mm
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Height: 35mm
Operating voltage: 400V AC
Conform to the norm: AEC-Q200
ESR value: 6.1mΩ
Terminal pitch: 52.5mm
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALH156K401C084 Knowles Corporation
Description: CAP FILM 15UF 400VAC RAD 4 LEAD, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.1 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALH156K401C084 ALH156K401C084 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles ALH.pdf Description: CAP FILM 15UF 400VAC RAD 4 LEAD
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.1 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ALH156K401C084 ALH156K401C084 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) ALH.pdf Film Capacitors 15uF 400Vac 57.5x50x35mm LS=52.5
auf Bestellung 9 Stücke:
ALH156K401C084 ALH156K401C084 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor ALH.pdf Film Capacitors 15uF 400Vac 57.5x50x35mm LS=52.5
auf Bestellung 9 Stücke:
ALH156K401C084 ALH156K401C084 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ALH.pdf Film Capacitors 15uF 400Vac 57.5x50x35mm LS=52.5
ALH156K401C084 ALH156K401C084 Hersteller : CORNELL DUBILIER 3409340.pdf Description: CORNELL DUBILIER - ALH156K401C084 - CAP, AEC-Q200, 15UF, 400V, FILM, RADIAL