ALH306K251C064
ALH306K251C064 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
ALH.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 30uF 250Vac 57.5x45x30mm LS=52.5
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALH306K251C064 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 30UF 250VAC RAD 4 LEAD, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 250V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 30 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.3 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALH306K251C064 ALH306K251C064 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ALH.pdf Film Capacitors 30uF 250Vac 57.5x45x30mm LS=52.5
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ALH306K251C064 ALH306K251C064 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles ALH.pdf Description: CAP FILM 30UF 250VAC RAD 4 LEAD
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 250V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.3 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
auf Bestellung 98 Stücke:
ALH306K251C064 ALH306K251C064 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor ALH.pdf Film Capacitors 30uF 250Vac 57.5x45x30mm LS=52.5
auf Bestellung 21 Stücke:
ALH306K251C064 ALH306K251C064 Hersteller : CORNELL DUBILIER 3409340.pdf Description: CORNELL DUBILIER - ALH306K251C064 - CAP, AEC-Q200, 30UF, 250V, FILM, RADIAL
tariffCode: 85322500
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 44 Stücke:
ALH306K251C064 Hersteller : Knowles Corporation ALH.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; H: 30mm; 30uF; THT; ESR: 5.3mΩ; ±10%
Mounting: THT
Type of capacitor: polypropylene
Operating temperature: -40...105°C
Tolerance: ±10%
Capacitance: 30µF
ESR value: 5.3mΩ
Height: 30mm
Body dimensions: 57.5x30mm
Operating voltage: 250V AC
Terminal pitch: 52.5mm