Produkte > PANASONIC > ALQ1F12S
ALQ1F12S
ALQ1F12S PANASONIC
mech_eng_lq.pdf?f_cd=401220
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - ALQ1F12S - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 10 A, ALQ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: ALQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALQ1F12S PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cURuus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Weitere Produktangebote ALQ1F12S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALQ1F12S ALQ1F12S Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURuus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Produkt ist nicht verfügbar
ALQ1F12S ALQ1F12S Hersteller : Panasonic Industrial Devices ds_lq_en-1951931.pdf General Purpose Relays 12VDC 1 Form C Class F Through Hole