ALQ3F12S
ALQ3F12S Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 12VDC 1 Form A Class F Through Hole
auf Bestellung 262 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALQ3F12S Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cURuus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Weitere Produktangebote ALQ3F12S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALQ3F12S ALQ3F12S Hersteller : PANASONIC mech_eng_lq.pdf?f_cd=401220 Description: PANASONIC - ALQ3F12S - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 10 A, ALQ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: ALQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
ALQ3F12S ALQ3F12S Hersteller : Panasonic mech_eng_lq.pdf Power Relay 12VDC 10A SPST-NO(20mm 10mm 16mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
ALQ3F12S ALQ3F12S Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURuus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 1250VA, 150W