ALQ3F18S
ALQ3F18S Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 18VDC 1 Form A Class F Through Hole
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALQ3F18S Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.9 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class F.
Weitere Produktangebote ALQ3F18S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALQ3F18S ALQ3F18S Hersteller : Panasonic mech_eng_lq.pdf Power Relay 18VDC 10A SPST-NO(20mm 10mm 16mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
ALQ3F18S ALQ3F18S Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.9 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC