ALQ6F12S
ALQ6F12S Panasonic Industrial Devices
Panasonic_5-31-2024_Relay (LQ Series) 020124.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays High Inrush Type, 1 FORM A, 12VDC, tube
auf Bestellung 986 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALQ6F12S Panasonic Industrial Devices
Description: LQ RELAY HIGH INRUSH TYPE, 1 FOR, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO); Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 2000VA, 150W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO); Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2000VA, 150W
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ALQ6F12S ALQ6F12S Hersteller : PANASONIC 4252701.pdf Description: PANASONIC - ALQ6F12S - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 10 A, LQ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid, Silber-Nickel
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: LQ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 125V