Produkte > PANASONIC > ALZ12B12T
ALZ12B12T
ALZ12B12T Panasonic
ds_61b15_en_lz.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 16A SPDT(28.8x12.5x15.7)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ12B12T Panasonic
Description: Switches, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 7040VA.
Weitere Produktangebote ALZ12B12T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ12B12T Hersteller : Panasonic ALZ12B12.pdf Код виробника: ALZ12B12 RELAY POWER 16A 12VDC SEALED Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
ALZ12B12T Hersteller : Panasonic Electric Works 304 Description: Switches
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC